آبی ریاضی و آمار (2) یازدهم انسانی

ساختار کتاب موجود:
تألیف کتاب آبی ریاضی و آمار 2 بر مبنای اصول زیر است:
1- درخت دانش:
هر فصل با درخت دانش آن فصل شروع می‌شود. اولین شاخه از درخت دانش نشان دهنده‌ی عنوان درس‌های آن فصل است. شاخه‌ی دوم نشان‌دهنده موضوع‌های هر درس است. درخت دانش هر فصل کاملاً منطبق بر مباحث کتاب درسی است و پیروی ما از درخت دانش نشان‌دهنده‌ی پایبندی ما به مباحث کتاب درسی و توجه ما به پوشش تمام مطالب کتاب درسی است.
2- درس‌نامه:
براساس مطالب مطرح شده در کتاب درسی، خلاصه درس‌هایی نگارش شده است تا درک مباحث برای دانش‌آموزان آسان‌تر شود. هر خلاصه درس شامل مثال یا مثال‌هایی است که کاملاً با اهداف آموزشی طراحی شده‌اند. نگارش خلاصه درس‌ها به‌گونه‌ای است که درک موضوع برای تمام دانش‌آموزان حتی دانش‌آموزان ضعیف امکان‌پذیر باشد.
3- توازن و تناسب:
تعداد سؤال‌های هر فصل کتاب، متناسب با اهمیت آن فصل در کل کتاب و همچنین در مقایسه‌ی با بقیه فصل‌ها تعیین می‌شود. از طرفی میزان مطالب هر فصل بر مبنای وزن آن فصل در کتاب درسی تعیین می‌شود. در واقع تعداد فعالیت‌ها مثال‌ها، کار در کلاس‌ها، تمرین‌های هر فصل شمرده می‌شود و سپس نسبت آن‌ها به کل کتاب درنظر گرفته می‌شود تا وزن آن فصل تعیین شود.

ویژگی های مهم کتاب

دسته بندی کتاب: ریاضیات آبی

16000 تومان

فایل های مفید مربوط به این کتاب (مشاهده و دانلود)

ویدئو های آموزشی این کتاب


4- پرسش‌های چهارگزینه‌ای:
در چیدمان مطالب کتاب، پس از خلاصه درس‌ها، پرسش‌های چهارگزینه‌ای قرار دارند. پرسش‌های چهارگزینه‌ای به تفکیک زیرموضوع‌های کتاب آورده شده‌اند و در هر زیرموضوع، سؤال‌ها از ساده به دشوار چیدمان شده‌اند. آرایش سؤالات به نحوی است که جنبه آموزشی داشته باشد و دانش‌آموز مطالب را به‌ترتیب از ساده به دشوار دنبال کند تا به هدف نهایی کتاب یعنی تثبیت مباحث و تسلط کامل بر مطالب برسد. سؤال‌های چهارگزینه‌ای ارائه شده، شامل سؤال‌های کنکور‌های سراسری، آزمون‌های کانون و سؤال‌های طراحی شده‌ی منطبق بر مطالب کتاب درسی است. در انتخاب سؤال‌ها اهداف آموزشی کتاب درسی در نظر گرفته شده است.
5- پاسخ‌های تشریحی:
برای سؤال‌های چهارگزینه‌ای، پاسخ‌های کاملاً تشریحی در انتهای کتاب قرار داده شده است. پاسخ‌های تشریحی با هدف آموزش کامل مطلب نوشته شده‌اند. در صورت امکان برای سؤالات دو یا چند راه‌حل نوشته شده است تا دانش‌آموز با راه‌حل‌های مختلف سؤال آشنا شود.
سخنی با دبیران و دانش‌آموزان درباره‌ی ویژگی کتاب درسی:
کتاب ریاضی و آمار 2 کتابی با فصل‌ها و مطالب تألیفی کاملاً جدید است که برای مقطع یازدهم رشته انسانی در نظر گرفته شده است. در یک نگاه کلی فصل اول این کتاب شامل مباحث گزاره‌ها و استدلال ریاضی، فصل دوم شامل مباحث انواع توابع و فصل سوم شامل مباحث شاخص‌های آماری و سری‌های زمانی است. می‌توان گفت مطالب فصل‌های اول و سوم کاملاً جدیدالتألیف هستند و منابع سؤال برای آن‌ها موجود نیست، در نتیجه در کتاب حاضر برای فصل‌های 1 و 3 بیشتر از سؤال‌های چهارگزینه‌ای طراحی شده در محدوده کتاب درسی استفاده شده است.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت

نظرات رتبه های برتر

این کتاب از بهترین کتاب های چاپ شده در بازار می باشد.

این کتاب برای رشته تجربی هم مفید است.

نظرات

نظر خود را بدهید

شما در حال نظر دادن درباره کتاب علوم هستید.

چه نمره ای به این کتاب می دهید
ضعیف متوسط خوب خیلی خوب عالی
سطح درس
قیمت
ارزش