آبی حسابان یازدهم

از سال 92، معماری کتاب‌های طبقه‌بندی شده (آبی) کانون تغییر کرد و ایده‌ی تناسب و توازن و استفاده از سؤال‌های شناسنامه‌دار به عنوان اصول طراحی این کتاب‌ها، توسط آقای قلم‌چی مطرح و طی این چهار سال در جلسات شورای کتاب کانون، به پختگی لازم رسید.
1- تناسب و توازن: هدف این است که تعداد سؤال‌ها و حجم مطالب هر فصل کتاب، متناسب و متوازن تعیین شوند و هیچ فصلی به‌صورت تصادفی یا بر اساس علاقه‌‌ی مؤلفان کتاب، از اهمیت بیش‌تر یا کم‌تری نسبت به فصول دیگر برخودار نباشد. در این ایده، کتاب درسی محور قرار گرفته است. برای هر فصل، سه پارامتر تعداد صفحات، تعداد درس‌ها و مجموع تمرین‌ها در کتاب درسی حسابان1،
شمارش شده است و با متعادل‌ کردن این اعداد، سهم درصدی هر فصل را در مقایسه با دیگر فصل‌ها تعیین کرده و تعداد تست‌ها را
مشخص نمودیم.
کتاب درسی حسابان 1، شامل 5 فصل، 21 موضوع (درس)، 53 زیرموضوع و 316 سؤال در قالب فعالیت، کار درکلاس، مثال و تمرین است.
یک فرمول ساده: کتاب درسی حسابان 151 صفحه است، با توجه به 971 تست این کتاب، شما به ازای هر صفحه‌ی کتاب درسی به‌طور میانگین
6 تا 7 تست را تمرین خواهید کرد، هم‌چنین به ازای هر سؤال از کتاب درسی، تقریباً 3 تمرین در این کتاب وجود دارد.

2- سؤال‌های شناسنامه‌دار: در یادگیری و تسلط بر ریاضی، نوع و کیفیت سؤال‌ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند. بهترین منابع تست، منابع شناسنامه‌دار هستند. وقتی شما از منابع شناسنامه‌دار و هدفمند استفاده می‌کنید در کم‌ترین زمان، بیشترین بهره را خواهید برد. ما در این کتاب، از سه منبع معتبرکنکورهای سراسری، آزمون‌های کانون و تست‌های طراحی شده‌ ازکتاب درسی استفاده کرده‌ایم. محور کتاب درسی است.
در مباحث مشترک با کتاب درسی قبلی 246 تست از کنکورهای سراسری سال‌های 80 به بعد و 159 تست از آزمون‌های کانون انتخاب شدند. از طرفی برای پوشش کامل موضوعات، در مباحث جدید 566 تست شناسنامه‌دار از کتاب درسی طراحی شده‌اند.
همه‌ی این تست‌‌ها، دارای شناسنامه‌ی دقیق‌ از کتاب درسی‌اند، در شناسنامه‌ی هر تست، واژه‌های مشابه، مکمل و مرتبط، نوع ارتباط سؤال را با آن موضوع در کتاب درسی مشخص می‌کنند.
در انتخاب و طراحی سؤال‌ها، اهداف زیر دنبال شد:
الف) هماهنگی با رویکرد، محتوا و مضمون کتاب درسی
ب) تناظر یک به یک با متن: از تمام متن کتاب (فعالیت، کار در کلاس و مثال) و تمرین‌های آخر فصل کتاب درسی در این کتاب سؤال وجود دارد.

35000 تومان

شابک : 978-600-00-1051-5
سال نشر: 97
نوبت چاپ : 4
تیراژ اخربن نوبت چاپ : 3000


آشنایی با ساختار و نحوه‌ی استفاده از کتاب:
1- فهرست با کارکردهای آموزشی: برای فهرست این کتاب، علاوه بر استفاده‌ی مرسوم آن که دسترسی به موضوع مورد نظر است، کارکردهای آموزشی نیز در نظر گرفته‌ شده است. در فهرست، تعداد موضوع‌ها، زیرموضوع‌ها و سؤال‌های هر فصل مشخص و نماد ارزیابی پیشرفت نیز روبه‌روی هر موضوع قرار داده شده است. توصیه می‌کنیم نماد‌ها را پس از حل سؤال‌های آن موضوع، متناسب با پیشرفت‌تان رنگ کنید. هر بار با نگاه به این صفحه، میزان تسلط‌ خود در موضوعات یک فصل را در مقایسه با دیگر فصل‌ها به‌سرعت تشخیص خواهید داد و می‌توانید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنید.
2- درخت دانش: درخت دانش مسیر مطالعاتی شما را در هر فصل، هوشمندانه هدایت می‌کند. درخت دانش هر فصل را دقیقاً بر اساس کتاب درسی نوشته‌ایم. شاخه‌ی اول هر درخت، عنوان درس‌ و شاخه‌ی دوم، زیرموضوع‌های کتاب درسی را مشخص می‌کند. در درخت دانش اطلاعات آماری از تعداد سؤال‌های هر موضوع، هر زیرموضوع، کنکورسراسری، آزمون‌های کانون و کتاب درسی آن فصل نیز به تفکیک آورده شده‌ است.
3- درس‌نامه‌: در هر زیرموضوع، قبل از تست‌ها، درس‌نامه‌ای قرار داده‌ایم. درس‌نامه‌ها کاربردی‌اند و در آن‌ها سعی شده است با سبکی روان و ساده با ارائه‌ی مثال‌های هدفمند، هسته‌ی مرکزی سؤال‌های آن زیرموضوع آموزش داده شود. مطالب مهم، فرمول‌ها و تعریف‌ها، در کادر رنگی قرار گرفته‌اند تا برای مرور کلی در یک نگاه، قابل استفاده باشند، هم‌چنین با استفاده از رنگ دوم واژهای کلیدی برجسته شده‌اند. مطالب تکمیلی و نتیجه‌ها را نیز با نمادهایی متمایز کرده‌ایم.
4- تنظیم تست‌ها: تنظیم تست‌های این کتاب، به‌صورت زیرموضوعی و منطبق با روند آموزشی کتاب درسی است و مؤلفان از اعمال سلایق فردی خود پرهیز کرده‌اند. روش زیرموضوعی، امکان مدیریت زمان مطالعه را به شما داده و کار با کتاب را برای طیف گسترده‌تری از همکاران و دبیران گرامی ساده‌‌تر می‌کند. توصیه می‌کنیم برای مدیریت زمان، به درخت دانش آن بخش رجوع کنید. در روبه‌روی هر زیرموضوع، تعداد سؤال‌های آن مشخص شده، هم‌چنین در هر زیرموضوع، قبل از شروع تست‌ها، صفحه‌های کتاب درسی مربوط به آن‌را مشخص کرده‌ایم، بهتر است ابتدا تمرین‌های کتاب درسی در آن زیرموضوع را حل کنید و سپس به حل تست‌ها بپردازید.

بیشتر

بستن


برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت