زبان و ادبیات فارسی کنکور

کتابی که با عنوان زبان و ادبیّات فارسی کنکور فرا روی شماست، ثمره‌ی تلاش و برنامه‌ریزی کارشناسان و مؤلّفان کانون فرهنگی آموزش است که به عنوان یک مجموعه‌ی کاملِ سؤال‌ها‌ی طبقه‌بندی شده، می‌تواند توانِ علمی و قدرت استنباط و فهم ادبی دانش‌آموزان و داوطلبان عزیز را بالاتر برده و آمادگی و آگاهی لازم در پاسخ‌گویی به سؤال‌های آزمون‌هایِ زبان و ادبیّات فارسی، به ویژه سؤالات کنکور‌های سراسری را به همراه داشته باشد.
مؤلّفان کتاب با شناخت کامل از شیوه‌‌های نوین آموزشی و ویژگی‌‌های سؤالات کنکور‌های سراسری، مطالب کتاب را در چند قسمت و به شرح زیر تهیّه و تنظیم کرده‌اند که می‌تواند در ارتقای توانمندی داوطلبان عزیز کنکور، بسیار مؤثّر باشد.
1- ارائه مشاوره‌های درسی و بیان نکات مهمّ درس‌ها در ابتدای هر درس
2- طبقه‌‌بندی موضوعی سؤال‌ها بر اساس لغت، املا، آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیّات، معنی و مفهوم، دستور و شعر حفظی
3- چیدمان سؤال‌ها از آسان به دشوار، به سبک و سیاق آزمون‌های استاندارد
4- پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای از کنکور‌های سراسری داخل و خارج از کشور
5- پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای کنکور‌های آزاد، کانون فرهنگی آموزش و آزمایشی سنجش
6- ارائه‌ی سؤال‌های ترکیبی کنکور در قسمت‌های پایانی ادبیّات‌های 2، 3 و زبان فارسی 3 و زبان و ادبیّات فارسی پیش‌دانشگاهی

ویژگی های مهم کتاب
 • تألیف بر اساس خرد جمعی و کار گروهی مؤلفان مبتنی بر طرح واره.
  تألیف گروهی
  0
  single product
 • این درس ها مربوط به چند درس با چند مقطع مختلف هستند.
  تست ترکیبی
  0
  single product
 • 1565 تست کنکور سراسری و 1644 تست از آزمون های کانون و سایر مراجع.
  تست شناسنامه دار
  0
  single product
 • درس نامه ها خلاصه هستند و در ابتدای هر مجموعه تست آمده اند.
  درس نامه
  0
  single product
 • شامل 3000 تست و 400 فیلم آموزشی سه دقیقه ای.
  دی وی دی
  0
  single product
 • به ازای هر تست کنکور سراسری، 132 تست در این کتاب آمده است تا متناسب با بودجه بندی کنکور تمرین کنید.
  ضریب تناسب و توازن
  0
  single product

شابک : 978-600-00-0417-0

سال نشر: 96

نوبت چاپ : 2

تیراژ اخربن نوبت چاپ : 5000

شماره سوالات 23، 35، 45، 59، 67، 70، 75، 84، 88، 104، 127، 144، 168، 185، 237، 347، 448، 484 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 3 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.

دسته بندی کتاب: ادبیات آبی

49000 تومان

فایل های مفید مربوط به این کتاب (مشاهده و دانلود)

ویدئو های آموزشی این کتاب


نسل جدید کتاب‌ آبی زبان و ادبیات فارسی
نسل جدید کتاب‌های آبی کانون فرهنگی اموزش مبتنی بر اصول کاملاً علمی و بر اساس نیازهای آموزشی دانش‌آموزان طراحی گردیده است و در این میان، درس زبان و ادبیات فارسی علاوه بر آن ویژگی‌های مشترک، مولفه‌های اختصاصی دیگری دارد که به خودویژگی‌های ذاتی این درس برمی‌گردد که در ادامه به تشریح آن خواهم پرداخت.
با یک نگاه اجمالی به نحوه‌ی چیدمان سوال‌های درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور چند سال اخیر می‌توان درمی‌یابیم که از یک ساختار تقریباً ثابتی پیروی می‌کند. درس ادبیات با 3 سوال معنی واژه شروع شده و در ادامه 2 سوال املا، 3 سوال تاریخ ادبیات، 3 سوال آرایه‌های ادبی، 5 سوال زبان فارسی و در نهایت با 9 سوال درک مطلب و مفهوم به اتمام می‌رسد. در واقع سوال‌های درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور، مبتنی بر تیپ‌های ثابت می‌باشد که عبارتند از: املا، معنی واژه، تاریخ ادبیات، آرایه‌های ادبی، زبان فارسی، و درک مطلب و مفهوم.
کتاب آبی ادبیات و زبان فارسی با در نظر گرفتن شاخصه‌های فوق، نسل جدید کتاب آبی خود را با ویژگی‌های زیر منتشر کرد.
بخش درس‌نامه:
مطمئناً برای هر دانش‌آموزی ضروری است که در درجه اول بداند که کدام واژه‌ کاندیدای طرح سوال در زمینه املا و یا معنی واژه بوده است و یا کدام بخش از تاریخ ادبیات در کنکور مورد سوال واقع شده است و یا کدامین جمله یا بیت شعر در بخش درک مطلب پرسش شده است. در بخش درس‌نامه، با هدف پوشش نیاز فوق، تک تک سوال‌های کنکور را بررسی کرده و در غالب واژه‌های مهم املایی، معنی واژه، موضوعات محوری درس و واژه‌هایی که در درس معنی نشدهاند، به همراه درج سال کنکور روبروی هر مطلب در هر درس آمده است.
با این درس‌نامه می‌توانید کل اتفقات افتاده در کنکور را در هر درس مثل یک فیلم کوتاه مرور کنید.
بخش ژرسش‌های چهارکزینه‌ای
اولین اتفاق مهم در این بخش تفکیک سوال‌های کنکور سراسری از سوال‌های منتخب کانون فرهنگی آموزش و سایر مراجع می‌باشد.
دومین اتفاق مهم که به خودویژگی درس ادبیات برمی‌گردد این است که سوال‌ها علاوه بر تفکیک فوق، در تیپ‌های املا، معنی واژه، تاریخ ادبیات، آرایه‌های ادبی، زبان فارسی، شعر حفظی، و درک مطلب و مفهوم هم طبقه‌بندی شده است. در واقع برای هر درس، دو آزمون کامل با تمام ویژگی‌های کنکور سراسری طراحی شده است.
در بخش سوال‌های منتخب کانون فرهنگی آموزش و سایر مراجع (آزاد و سنجش) با محوریت پوشش مطالبی که تا به حال از آن قسمت در کنکور سوالی نیامده است، انتخاب شده‌اند تا آمادگی دانش‌آموزان در تمامی بخش‌ها به محقق گردد.‌
یکی دیگر از نکات برجسته‌ی کتاب، توجه به میزان اهمیت هر بخش در کنکور سراسری است به عبارت دیگر، تعداد تست‌های بخش سوال‌های منتخب کانون فرهنگی آموزش و سایر مراجع (آزاد و سنجش) کاملاً مهندسی شده و بر اساس اهمیت، به یک نسبت معین انتحاب شده‌اند تا دانش‌آموز بخش‌های مهم‌تر را بیشتر تمرین کند.
نکته‌ی آخر در مورد تست‌های ترکیبی است. ويژگي مهم اين كتاب، بخش سؤال‌هاي تركيبي است كه بعد از هر مقطع، شاهد يكي از اين بخش‌ها هستيم. اين بخش‌ها كمك مي‌كند كه شما هرچه سريع‌تر با نحوه‌ي طرح سؤال‌هاي كنكور سراسري، هماهنگ شويد چرا كه عملاً ديگر در سؤال‌هاي كنكور سراسري شاهد سؤال‌هايی صرفاً به يك درس یا موضوع خاص محدود باشد، نيستيم
بخش پاسخ تشریحی:
در انتهای کتاب كل پاسخ‌هاي تشريحي با روش تحليل گزينه‌هاي نادرست و دليل انتخاب درست بازنويسي شده است و جزو محدود کتاب‌هایی است که سوال و پاسخ تشریحی هر دو در یک جلد و با قیمت بسیار مناسب آمده است.

نظر کاربر

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت

نظرات رتبه های برتر

این کتاب از بهترین کتاب های چاپ شده در بازار می باشد.

این کتاب برای رشته تجربی هم مفید است.

نظرات

نظر خود را بدهید

شما در حال نظر دادن درباره کتاب علوم هستید.

چه نمره ای به این کتاب می دهید
ضعیف متوسط خوب خیلی خوب عالی
سطح درس
قیمت
ارزش