30 سال کنکور فیزیک پایه

براي موفقيت در كنكور علاوه بر تسلط تشريحي بر مباحث، تمرين تستي نيز يك امر ضروری است و سؤال‌های کنکور اصلي‌ترين منبع تمرين تست به حساب می‌آیند، زیرا همواره حدود 85% سؤال‌هاي كنكور مشابه هستند و اين موضوع توسط آقاي كاظم قلم‌چي به درستي تشخيص داده شده است و براي اولين بار در سال74 كتاب‌هاي طبقه‌بندي شده‌ي آبي كانون با اين ايده منتشر شد. کتاب‌های آبی کانون علاوه بر داشتن یک طراحی آموزشی برای دانش‌آموزان، به عنوان یک بانک کامل تست مورد اتکا و استفاده‌ی دبیران و دانش‌آموزان است. ساختار و محتوای این کتاب هر سال به روز و کامل‌تر می‌شود.

کنکور سراسری داخل و خارج کشور: سؤال‌های این کتاب از 3 منبع استاندارد زیر تهیه شده‌اند.

1) کنکور سراسری داخل و خارج کشور: در این کتاب سؤالات کنکور سراسری داخل و خارج کشور سال‌های اخیر به صورت طبقه‌بندی شده در هر مبحث آمده‌اند.
2) تمرین‌های کتاب درسی: با توجه به این‌که کتاب درسی تنها منبع طرح سؤال برای کنکور است، در این کتاب تقریباً تمام تمرین‌‌ها، مثال‌ها، فعالیت‌ها، تصاویر، جداول و آزمایش‌های کتاب درسی به دو صورت زیر پوشش داده شده‌اند:
الف) تمرین‌های کتاب درسی که قبلاً در کنکور مطرح شده بود. مرجع دقیق کتاب درسی در کنار این سؤال‌ها ذکر شده است.
ب) تمرین‌هایی که تا کنون در کنکور نیامده است. این تمرین‌ها نیز به صورت تست طراحی شده‌اند و با ذکر مرجع در این کتاب آمده است.
3) آزمون‌های کانون: در هر مبحث، سؤالات آزمون‌های کانون آمده است. این سؤالات پس از برگزاری و براساس نتایج آماری هزاران شرکت‌کننده در آزمون، گزینش طبقه‌بندی و چیده شده‌اند. سؤال‌های کانون با دو منطق اصلی انتخاب شده‌اند. اول مباحثی که سابقه‌ی کنکوری نداشته‌اند و دوم مباحثی که در کنکور سابقه‌ی کم‌تری داشته‌اند. از طرف دیگر پوشش تیپ‌ها و سطح دشواری متفاوت سؤالات نیز مدنظر قرار گرفته‌اند.

ویژگی های مهم کتاب
 • تألیف بر اساس خرد جمعی و کار گروهی مؤلفان مبتنی بر طرح واره.
  تألیف گروهی
  0
  single product
 • 116 تمرین کتاب درسی برای پوشش کامل کتاب به تست تبدیل شده اند.
  تست از کتاب درسی
  0
  single product
 • 1500 تست کنکور سراسری و 700 تست از آزمون های کانون و سایر مراجع.
  تست شناسنامه دار
  0
  single product
 • تیپ (نوع) مجموعه تست هایی است که روش عمومی حل آن ها یکسان است.
  تیپ سوال
  0
  single product
 • در ابتدای هر فصل برای طبقه بندی بهتر موضوعات و طراحی مسیر یادگیری طراحی شده اند.
  درخت دانش
  0
  single product
 • درس نامه ها خلاصه هستند و در ابتدای هر مجموعه تست آمده اند.
  درس نامه
  0
  single product
 • شامل 3000 تست و 700 فیلم آموزشی سه دقیقه ای.
  دی وی دی
  0
  single product
 • به ازای هر تست کنکور سراسری، 90 تست در این کتاب آمده است تا متناسب با بودجه بندی کنکور تمرین کنید.
  ضریب تناسب و توازن
  0
  single product

شابک : 978-600-00-0458-3

سال نشر: 96

نوبت چاپ : 64

تیراژ اخربن نوبت چاپ : 5000

شماره سوالات 44، 97، 196، 441، 725، 737، 749، 757، 766، 779، 783، 793، 843، 858، 1199، 1215، 1218، 1224، 1230، 1329، 1361، 1385، 1436، 1443 از این کتاب در طول آزمون های امسال کانون، توسط بیش از 5 پشتیبان برتر جهت تمرین پیشنهاد شده اند.

دسته بندی کتاب: فیزیک آبی

29000 تومان

فایل های مفید مربوط به این کتاب (مشاهده و دانلود)

ویدئو های آموزشی این کتاب


-ویژگی‌های ساختاری کتاب

تناسب و توازن : تعداد سؤال‌های هر مبحث در این کتاب،‌متناسب با بودجه‌بندی کنکور و نیاز آموزشی آن تنظیم شده است. این امر باعث تمرین متوازن و افزایش بازده‌ی مطالعاتی شما خواهد شد.
درخت دانش: در ابتدای هر مبحث، درخت دانش با هدف ارائه‌ی یک طرح درس و برنامه‌ی منظم مطالعاتی تهیه شده است. علاوه بر آن، درخت دانش به کمک نمادهای ارائه شده به مثابه یک ابزار مؤثر، امکان ارزیابی میزان تسلط و پیشرفت شما را فراهم ساخته است.
درسنامه: در اين كتاب برای هر موضوع آموزشي كامل و كاربردي اما خلاصه و موجز ارائه شده است و در موارد لازم، مثال نیز حل شده است. شما مي‌توانيد قبل از شروع به تست زدن در هر موضوع، ابتدا اين بخش را بخوانيد و يا در صورت مواجه شدن با اشكال، به اين متن مراجعه كنيد.
تفکیک سؤالات در دو بسته‌ی «سراسری» و «آزمون‌های کانون و سایر منابع»
در هر موضوع، ابتدا بسته‌ی سؤال‌های کنکور سراسری به صورت تیپ‌بندی شده آمده است که در هر تیپ، چیدمان سؤال‌ها با ترتیب آموزشی و از ساده به دشوار صورت گرفته است. بلافاصله پس از بسته‌ی سؤال‌های سراسری، بسته‌ی سؤال‌های آزمون‌های کانون و سایر منابع آمده است. این دو بسته‌ی مستقل در عین کامل بودن،‌این امکان را به شما می‌دهد که تمام سؤالات کنکور را یک‌جا در دسترس داشته باشید و پس از پاسخ به آن‌ها، سؤالات پوششی را پاسخ دهید و یا در دوران جمع‌بندی و آزمون‌های جامع به مرور سریع بپردازید.
تست‌های ستاره‌دار و استفاده‌ی آموزشی از رنگ: در اين كتاب، تست‌هاي شاخص هر تيپ ستاره‌دار شده‌اند اين سؤال‌ها طوري تعيين شد‌ه‌اند كه تقريباً تمامي گونه‌هاي ممكن تست‌هاي هر موضوع را پوشش مي‌دهند. به اين ترتيب شما مي‌توانيد در صورت كمبود وقت، ابتدا به تست‌هاي ستاره‌دار پاسخ دهيد، سپس در دفعات بعدی به بقيه‌ي تست‌ها بپردازيد و یا جهت جمع‌بندی به آن‌ها بپردازید شايد بارها به سؤالي برخورده‌ايد كه براي حل آن نمي‌دانيد «از كجا» باید شروع كنيد و يا نمي‌دانيد به دنبال «چه چيزي» باید بگرديد، در اين كتاب اغلب واژه‌هاي كليدي در تست‌هاي ستاره‌دار رنگی شده‌اند این امر در تعيين مسير و شروع حل تست به شما كمك می‌كند علاوه بر آن مهارت شما را در درست خواندن صورت سؤال و يافتن واژه‌هاي كليدي هر تست افزايش می‌دهد.
پاسخ تشريحي و راهبرد حل: پاسخ تشريحي تست‌ها به طور جامع و كامل آمده است. توصيه مي‌كنيم حتي اگر تست‌ را درست‌ حل كرديد پاسخ كتاب را نيز بخوانيد، در ضمن واژه‌هایی که برای پاسخ هر تست به عنوان راهنما مؤثرند، رنگی شده‌اند، و هر جا نیاز بود، برای هر تیپ از تست‌ها راهبرد حل آمده است که شما را با روش عمومی حل تست‌های آن تیپ آشنا می‌سازد.

نظر کاربر

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت

نظرات رتبه های برتر

این کتاب از بهترین کتاب های چاپ شده در بازار می باشد.

این کتاب برای رشته تجربی هم مفید است.

نظرات

نظر خود را بدهید

شما در حال نظر دادن درباره کتاب علوم هستید.

چه نمره ای به این کتاب می دهید
ضعیف متوسط خوب خیلی خوب عالی
سطح درس
قیمت
ارزش