آبی ریاضیات کنکور ریاضی پایه دهم و یازدهم

√ 87 بسته ی مطالعاتی : هر بسته مطالعاتی شامل یک درس نامه و چندین پیمانه سوال است.
√66 پیمانه 20 سوالی : اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
√ 34 پیمانه ی 10 سوالی : تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت 10 سوالی است.

موفقیت در کنکور سراسری، با توجه به تعدد دروس و موضوعات، وابستگی زیادی به مدیریت زمان و کیفیت مطالعه دارد. شما باید بدانید برای مطالعه‌ی یک فصل (مثلاً حد و پیوستگی) کلاً چقدر باید زمان در نظر بگیرید؟ برای هریک از زیرموضوع‌های آن چقدر؟ از طرفی همواره این سؤال پیش می‌آید که آیا تسلط پیدا کردم؟ آیا متناسب با اهمیت آن در کنکور وقت گذاشتم؟ پاسخ این جمله است، کار را از انتها شروع کنید.
ویژگی‌ها و طراحی کتاب
الف- تناسب و توازن: تعداد سؤال‌ها و حجم مطالب هر فصل، متناسب و متوازن است و هیچ فصلی به‌صورت تصادفی یا بر اساس علاقه‌‌ی مؤلفان کتاب، دارای اهمیت بیش‌تر یا کم‌تری نسبت به فصول دیگر نیست. برای رسیدن به این هدف، کتاب درسی محور قرار گرفته است. با توجه به وجود مباحث مشترک بین ریاضی 1و حسابان 1 و رعایت اصول آموزشی، تعداد فصل‌ها مشخص شده است.
برای هر فصل، سه پارامتر شامل تعداد صفحات، تعداد درس‌ها و مجموع تمرین‌ها در کتاب درسی لحاظ شده و با متعادل‌ کردن این اعداد، سهم درصدی هر فصل را در مقایسه با دیگر فصل‌ها تعیین و تعداد تست‌های هر فصل را مشخص کرده‌ایم.
درخت دانش هر فصل دقیقاً بر اساس کتاب درسی نوشته شده و موضوع‌ها و زیرموضوع‌های (بسته‌های مطالعاتی) آن را مشخص و تعداد تست‌های هر بسته را تعیین کردیم. سؤال‌های هر موضوع و زیرموضوع با توجه به اهمیت، در قالب پیمانه‌های 20 یا 10 سؤالی تنظیم شده‌اند و این یعنی مدیریت زمان مطالعه.
ب- سؤال‌های شناسنامه‌دار: در یادگیری و تسلط بر ریاضی، نوع و کیفیت سؤال‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند. بهترین منابع تست، منابع شناسنامه‌دار هستند. وقتی شما از منابع شناسنامه‌دار و هدفمند استفاده می‌کنید در کم‌ترین زمان، بیشترین بهره را خواهید برد. در این کتاب، از سه منبع معتبرکنکورهای سراسری، آزمون‌های کانون و تست‌های طراحی شده‌ ازکتاب درسی استفاده شده است. محور، کتاب درسی و هماهنگی با رویکردهای آن است.
این کتاب شامل 1800 تست است. در مباحث مشترک با کتاب درسی قبلی 411 تست از کنکورهای سراسری سال‌های 80 به بعد و 469 تست از آزمون‌های کانون انتخاب شدند. از طرفی برای پوشش کامل موضوعات، در مباحث جدید 920 تست شناسنامه‌دار از کتاب درسی طراحی شده‌اند.
همه‌ی این تست‌‌ها، دارای شناسنامه‌ی دقیق‌ از کتاب درسی‌اند.

ویژگی های مهم کتاب
 • تالیف بر اساس خرد جمعی و کار گروهی مولفان مبتنی بر طرح
  تألیف گروهی
  1
  single product
 • 411 تست از کنکور های سراسری داخل و خارج کشور. 469 تست از آزمون های کانون، 920 تست طراحی شده از کتاب درسی
  تست شناسنامه دار
  1800
  single product
 • 7 درخت دانش در ابتدای هر فصل برای طبقه بندی بهتر موضوعات طراحی شده اند.
  درخت دانش
  7
  single product
 • 411 تست از کنکور های سراسری داخل و خارج کشور
  کنکور سراسری
  411
  single product

تعداد صفحات: 287

شابک : 978-600-00-1206-9

سال نشر: 97

نوبت چاپ : 1

تیراژ اخربن نوبت چاپ : 0

دسته بندی کتاب: ریاضیات آبی

فایل های مفید مربوط به این کتاب (مشاهده و دانلود)

ویدئو های آموزشی این کتاب


نحوه‌ی استفاده از کتاب:
1- فهرست با کارکردهای مشاوره‌ای: برای فهرست این کتاب، علاوه بر استفاده‌ی مرسوم آن که دسترسی به صفحه‌ی موضوع مورد نظر است، کارکردهای آموزشی نیز در نظر گرفته‌ شده است. در فهرست، تعداد موضوع‌ها، زیرموضوع‌ها و سؤال‌های هر فصل مشخص شده، هم‌چنین در هر موضوع، تعداد بسته‌ها برای تشخیص اهمیت آن موضوع، در قالب پیمانه‌هایی مشخص شده است. نماد ارزیابی پیشرفت نیز روبه‌روی هر موضوع قرار داده شده است. توصیه می‌کنیم مستطیل‌ها را پس از حل سؤال‌های آن موضوع، متناسب با پیشرفت‌تان رنگ کنید.
با هر بار نگاه به این صفحه، میزان تسلط‌ خود در موضوعات یک فصل را در مقایسه با دیگر فصل‌ها به‌سرعت تشخیص خواهید داد و می‌توانید نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنید.
2- درخت دانش و نحوه‌ی کار با آن: درخت دانش مسیر مطالعاتی شما را در هر فصل، هوشمندانه هدایت می‌کند. در واقع درخت دانش نقشه‌ی راه فصل و تنظیم‌کننده‌ی زمان مطالعه است. شاخه‌ی اول هر درخت، عنوان درس‌ و شاخه‌ی دوم، زیرموضوع‌های (بسته‌های مطالعاتی که شامل پیمانه‌های 10 یا 20 سؤالی است‌) کتاب درسی را مشخص می‌کند.
پیشنهاد می‌کنیم به‌طور میانگین برای پاسخ‌گویی هر پیمانه‌‌ی 20 سؤالی نیم ساعت در نظر بگیرید. توصیه می‌کنیم 30 دقیقه نیز برای بررسی و رفع اشکال در نظر بگیرید.
بنابراین به‌طور میانگین برای 1800 تست این کتاب، 33 ساعت برای پاسخ‌گویی به سؤال‌ها و 33 ساعت برای بررسی و رفع اشکال در نظر بگیرید.
3- درس‌نامه‌: در هر زیرموضوع، قبل از تست‌ها، درس‌نامه‌ای قرار داده‌ایم. درس‌نامه‌ها کاربردی‌اند و در آن‌ها سعی شده است با ارائه‌ی مثال‌های هدفمند، هسته‌ی مرکزی سؤال‌های آن زیرموضوع آموزش داده شود. مطالب مهم، فرمول‌ها و تعریف‌ها، در کادر رنگی قرار گرفته‌اند تا برای مرور کلی در یک نگاه، قابل استفاده باشند، هم‌چنین با استفاده از رنگ دوم واژهای کلیدی برجسته شده‌اند. مطالب تکمیلی و نتیجه‌ها را نیز با نمادهایی متمایز کرده‌ایم.
4- تنظیم تست‌ها (روش تیپ‌بندی- زیرموضوعی): تست‌های این کتاب، به روش تیپ‌بندی- زیرموضوعی و منطبق با روند آموزشی کتاب درسی از ساده به دشوار، چیده شده‌اند. سؤال‌هایی در یک تیپ قرار گرفته‌اند که با یک روش حل می‌شوند یا از فرمول مشترکی برای حل آن‌ها استفاده می‌شود. در هر زیرموضوع، قبل از شروع تست‌ها، صفحه‌های کتاب درسی مربوط به آن ‌را مشخص کرده‌ایم. بهتر است ابتدا تمرین‌های کتاب درسی در آن زیرموضوع را حل کنید و سپس به حل تست‌ها بپردازید. در پایان هر فصل یک آزمون جمع‌بندی 20 سؤالی برای تشخیص میزان تسلط بر آن فصل هم قرار داده شده است.
5- پاسخ تشریحی: پاسخ تشریحی (راه حل اصلی) این کتاب منطبق بر دانسته‌های شما از کتاب درسی است. روش‌های حل، روش‌های فراگیر است و سعی شده است پاسخ‌ها به گونه‌ای باشند که به روند آموزش کمک کنند.
در تعدادی از پاسخ‌ها، راه حل دوم نیز آورده شده که معمولاً راه حل کوتاه‌تر مسأله است. راه حل‌های دوم، معمولاً شامل مطالبی است که تحت عنوان نکته متمایز شده‌اند. در تعداد زیادی از پاسخ‌ها، گزینه‌های غلط نیز بررسی شده‌اند. در پاسخ‌نامه، هر یک از تیپ‌ها، تحت عنوان راهبرد حل توضیح داده شده‌اند.
-

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید ورود به سایت

نظرات رتبه های برتر

این کتاب از بهترین کتاب های چاپ شده در بازار می باشد.

این کتاب برای رشته تجربی هم مفید است.

نظرات

نظر خود را بدهید

شما در حال نظر دادن درباره کتاب علوم هستید.

چه نمره ای به این کتاب می دهید
ضعیف متوسط خوب خیلی خوب عالی
سطح درس
قیمت
ارزش